Pokladny AWIS

technologie

19
Březen
2014

Mobilní číšník a nový pokladní systém PEXESO. Revoluční obsluha pro terasy a letní zahrádky

Mobilní číšník a nový pokladní systém PEXESOPsali o nás v časopise Gastro & Hotel: Nejvýznamnější český hráč v oblasti pokladních systémů pro gastronomii a obchod, společnost AWIS, představila koncem února 2014 na Mezinárodním potravinářském veletrhu SALIMA na brněnském výstavišti svůj nový pokladní systém PEXESO pro Android. Tento nový systém, na kterém pracovalo 57 profesionálů celých 7 měsíců, bude oficiálně uveden na český a slovenský trh již v květnu tohoto roku. Na veletrhu SALIMA a následně také na Top Gastro & Hotel v pražských Holešovicích mělo PEXESO nevídané ohlasy. Bodejť by také ne, když český gastronomický trh na takový systém čekal už poměrně dlouhou dobu. Pojďme si ho tedy představit spolu v kombinaci s mobilním číšníkem, který začne být vzhledem k blížícímu se jaru a otevírajícím se letním terasám a zahrádkám velmi aktuální.

 

V čem je pokladní systém PEXESO jiný

PEXESO bylo dle vývojového oddělení společnosti AWIS tvořeno se třemi hlavními cíli, což je stabilita, uživatelská jednoduchost a rychlé zúčtování. Jak uvedl zakladatel firmy a kouč projektu PEXESO Petr Havelka, právě stabilita a jednoduchost mezi konkurenčními pokladními systémy v Čechách i na Slovensku chybí, respektive chyběla. PEXESO je určeno pro operační systém Android, takže je možné ho používat nejen na dotykových LCD monitorech, ale také na mobilních zařízeních, jako je tablet nebo chytrý mobilní telefon. Jak je vidět z úvodního obrázku, grafika byla inspirována známým a uživatelsky přívětivým metro designem. Systém také nabízí vlastní individuální rozložení jednotlivých panelů pomocí Drag and drop, tedy přetáhni a pusť, díky čemuž už nedochází ke složitému nastavování uživatelského rozhraní přes administraci, ale pouhým přesunutím panelu kdykoliv budete potřebovat. PEXESO se vyjímá především zcela nový způsobem ovládání. Oproti jiným pokladím systémům je velmi přehledný, jednoduchý, logický, stabilní a hlavně rychlý.

 

Mobilní číšník

Mobilní číšník je pokladní systém určený speciálně pro obsluhu na terasách, letních zahrádkách nebo jiných otevřených a venkovních posezeních. Celý systém tvoří celkem hardware a software: mobilní terminál (případně tablet nebo smartphone), pokladní software (PEXESO) a mobilní tiskárna pro tisk účtenek (bluetooth). Není to tak dávno, co se mobilní pokladní systém tohoto typu pohyboval na českém trhu za konečnou prodejní cenu kolem 60.000 Kč, což bylo pro většinu gastronomických podniků zcela nedostupné. Vývoj jde ale kupředu mílovými kroky a společnost AWIS nabízí tuto sestavu za neuvěřitelných 15.700 Kč. Objednat si ho můžete na webových stránkách www.kasa-pokladna.cz.