Pokladny AWIS

technologie

17
Únor
2014

Představujeme PEXESO, pokladní systém nové generace

PEXESO - pokladní systém pro AndroidStabilita, uživatelská jednoduchost a inovace. To jsou podle nás tři základní vlastnosti, podle kterých poznáte kvalitní software. Nám to ale nestačilo a chtěli jsme k těmto vlastnostem přidat něco víc. Něco, co by udělalo náš pokladní systém více hravým a přátelským. Na základě toho, začátkem roku 2013, vznikla v našem vývojovém oddělení pod vedením zakladatele firmy Petra Havelky myšlenka, udělat pokladní systém nové generace. Hlavním cílem bylo vnést obsluze do práce s naším pokladním systémem také hravost a individuální nastavení dle potřeb samotného uživatele. Představujeme vám tedy pokladní systém PEXESO pro Android, který bude oficiálně na trh uveden v květnu 2014.

 

PEXESO na prestižní soutěži Zlatá SALIMA

PEXESO na prestižní soutěži Zlatá SALIMA

Oficiálně bude PEXESO uvedeno na trh v květnu 2014. Ještě předtím jsme ho ale zapojili do prestižní soutěže “Zlatá SALIMA 2014”, a to ve dnech 25.-28.2. 2014 na Mezinárodním potravinářském veletrhu na brněnském výstavišti. Nový systém PEXESO byl úspěšně nominován v soutěži a zařazen do kategorie “Hardware a software pro potravinářství”.

 

PEXESO nabízíme i pro konkurenční pokladní systémy

pexelogoPřinášíme na trh v oblasti pokladních systémů absolutní konkurenční revoluci, která má za cíl kontinuální zlepšování gastronomie v Čechách i na Slovensku. Na základě této vize nabízíme nový pokladní systém PEXESO pro Android také pro konkurenční pokladní systémy. Co to pro naši konkurenci znamená? Zkrátka a jednoduše můžeme za individuálních podmínek naše PEXESO implementovat téměř do jakéhokoliv jiného pokladního systému.

 

Kolik bude PEXESO stát

Cena nového pokladního systému PEXESO bude i nadále stejná, jako jeho předchozí verze, tedy 15.900 Kč bez DPH a to včetně mapy stolů.

 

Akční nabídka - ušetříte 6.990 Kč

Pokud ale zvažujete přechod na tento moderní pokladní systém, máme pro vás speciální a velice výhodnou nabídku. Software PEXESO + POS hardware za pouhých 16.900 Kč bez DPH. Oproti klasickému ALUPOS s OS Windows ušetříte 6.990 Kč bez DPH (původní cena byla 23.890,-).

 

Podívejte se, jak PEXESO vypadá

 

Na systému PEXESO pracovalo 57 profesionálů

Na vývoji pokladního systému PEXESO pro Android jsme pracovali 7 měsíců. Podílelo se na něm celkem 57 profesionálů. Z toho bylo 50 testerů (číšníci, barmani a provozní gastronomických zařízení z Prahy a Brna), 3 konzultanti na uživatelské rozhraní, 2 konzultanti pro gastronomii a 2 nezávislí grafici pro získání více variant systému.

 

Co můžete od Pexesa očekávat

PEXESO je v mnoha směrech zcela odlišný od klasického pokladního systému. V první řadě je třeba zmínit, že je pouze v části pro obsluhu (nikoliv v manažerské části - Office), a je určen pouze pro operační systém (OS) Android, což přináší dvě zásadní výhody. Nemusíte investovat do OS Windows, a když se vám náhodou rozbije váš pokladní hardware (pokladní terminál, dotykový monitor apod.), můžete PEXESO použít na vašem tabletu nebo jiném mobilním zařízením s Androidem.

 

Nový a přehlednější uživatelský design

Velký důraz při vývoji byl kladen zejména na design. Chtěli jsme se přizpůsobit moderním trendům a udělat ho přehlednější a uživatelsky mnohem jednodušší. A povedlo se. Přesvědčte se sami.

 

Tlačítka

Základ každého tlačítka systému je obdélník se zaoblenými rohy.

Tlačítka PEXESO

 

Tlačítka s piktogramy

Hlavní popisek je u čtvercových tlačítek vždy zarovnaný horizontálně na střed a vertikálně ke spodnímu okraji. Tlačítka jsou doplněna o piktogram, který je zarovnaný ke středu vertikálně i horizontálně.

Tlačítka s piktogramy PEXESO

 

Tlačítka bez piktogramů

Hlavní popisek je vždy zarovnaný horizontálně ke středu a vertikálně k hornímu okraji.

 

Číselníky

Číselníky jsou velmi jednoduché a najdete je v obrazovkách: skupiny, podskupiny, položky a přesun.

 

Barvy

Barvy středového menu jsou pevně stanoveny a nejdou uživatelsky měnit. Naproti tomu má uživatel možnost měnit barvy u všech ostatních barevných ovládacích prvků z přednastavené palety barev.

Barvy PEXESO

 

Individuální nastavení na základě studie, ale i dle potřeb uživatele

PEXESO umožňuje automatické nastavení stolů a položek v systému, aby byl přehledný pro obsluhu. Generuje pozice a velikost položek, které ocení každý, kdo na pokladnách pracoval již dříve. Pokud tedy majitel nebo provozní, kteří mají práva k nastavení těchto věcí, položky nenastaví, systém PEXESO to za vás vyřeší automaticky.

Nastavení stolů a jednotlivých položek je řešeno velmi jednoduše. Pokud si chcete PEXESO nastavit podle svých představ, stačí danou položku či stůl podržet a přetáhnout na místo, kam potřebujete. Možná jste poznali, že se jedná o uživatelské rozhraní “Drag and drop” (táhni a pusť), které umožňuje uchopení a přetažení virtuálního objektu z jednoho místa na druhé. Díky této inovaci jsme eliminovali složité nastavování vzhledu v administraci nebo od výrobce systému. Vytvořit si vlastní individuální uživatelské prostředí je nyní úplně snadné, jako přesunout ikonky na vašem chytrém telefonu.

 

Efektivní a rychlá práce při zaúčtování

PEXESO je vyvinuto pro maximální orientaci obsluhy a efektivní a rychlou práci při účtování. Hlavní roli v efektivitě hraje jednoduchý design, příjemně působící barevný prostor a intuitivnímu rozložení tlačítek, na kterém jsme si dali obzvlášť záležet. Pro dosažení maximální efektivity jsme po dokončení systému přizvali celkem 50 profesionálních testerů softwarových aplikací a systémů, kteří nám PEXESO posvětili.

 

Hrajte PEXESO a sledujte statistiky

Chcete ještě více zefektivnit práci svého personálu? Když už ani finanční motivace nezabírá, zkuste hru a lidskou soutěživost. PEXESO je k tomu jako stvořené. Počítá kliky obsluhy, rychlost zaúčtování a vyhodnocuje také nejlepšího “hráče“, tedy obsluhujícího, který s ním pracuje. PEXESO zapisuje každý den výsledky všech jeho uživatelů a vyhodnocuje nejlepší za celý měsíc. Při ukončení každé směny zobrazí tyto výsledky včetně jmen jednotlivých uživatelů a vy díky tomu můžete vyhodnotit nejefektivnějšího obsluhujícího. To se vám hodí hlavně v případě, že používáte nebo chcete začít používat individuální motivační systém odměňování zaměstnanců.